📅 Pierwsza kartka z kalendarza - STYCZEŃ: 🏎️ Andrzej Wodziński

Dlaczego rajdy samochodowe? „Od najmłodszych lat marzyłem o tym, że będę kierowcą rajdowym. Byłem tak zawzięty, że rozpoczynałem od jazdy Trabantem 600 - moich rodziców, który przepychałem na sąsiednią ulice i szalałem do rana😊
Sport nauczył mnie, że nie ma sytuacji beznadziejnych i że każda przegrana to jest jakaś kolejna nauka w drodze po sukces.”

📅 Druga kartka z kalendarza „Nasze pasje” - LUTY :♟️Jacek Badera

Dlaczego szachy? ” Gra w szachy wymaga opracowania różnych, stale modyfikowanych strategii oraz ciągłego podejmowania decyzji.”

📅 Trzecia kartka z kalendarza „Nasze pasje” – MARZEC: 🥊 Sebastian Zegan

Dlaczego boks? „Trening boksu to intensywna aktywność fizyczna, która przyczynia się do podniesienia wydolności organizmu, zwiększenia siły mięśniowej i poprawy ogólnej kondycji. Jednocześnie stanowi skuteczną formę samoobrony.
Boks, jako dyscyplina, rozwija kluczowe umiejętności psychiczne, w tym koncentrację, pewność siebie, kontrolę emocji i determinację. Dodatkowo, wpływa korzystnie na redukcję stresu, przyczyniając się do ogólnego poprawienia samopoczucia.
Dla wielu osób, boks to nie tylko sport i rywalizacja, dla mnie stanowi również doskonałe narzędzie do oderwania się od codzienności.”

📅 Czwarta kartka z kalendarza „Nasze pasje” – KWIECIEŃ:🏃‍♀️ Ewelina Dąbrowska

Dlaczego bieganie? „Bieganie nie jest dla mnie tylko sportem. Odrywa mnie to od problemów dnia codziennego i jest odskocznią od bieżących spraw. Pomimo wysiłku fizycznego, który wywołuje, dla mnie jest relaksem dla umysłu , zwłaszcza gdy biegam w lesie, pośród natury. Ta prosta aktywność ładuje mnie pozytywną energią i pozwala często poukładać swoje myśli w głowie. Biegam, bo chce wyglądać lepiej, czuć się lepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie, a poprawianie swoich wyników mnie uzależniło i to jest największa dla mnie motywacja by robić to dalej”

📅 Piąta kartka z kalendarza „Nasze pasje” – MAJ: 🏍️ Marek Bogusz

Dlaczego jazda motocyklem jest moją pasją?

„Jazda motocyklem to dla mnie nie tylko sposób na poruszanie się, lecz prawdziwa pasja, która wypełnia mnie uczuciem wolności. Każdy moment spędzony za kierownicą staje się dla mnie wyjątkowym przeżyciem, w którym troski i stresy dnia codziennego znikały w mgnieniu oka. To niepowtarzalne uczucie swobody i kontroli nad maszyną, których nie sposób opisać słowami.

Dla mnie jazda motocyklem to nie tylko hobby - to styl życia, który nadaje sens każdemu pokonanemu kilometrowi. Każda trasa staje się nie tylko celem do osiągnięcia, ale również wyjątkowym doznaniem krajobrazu, zapachu powietrza i dźwięku silnika, które towarzyszą mi podczas podróży. To nie tylko podróż z punktu A do punktu B, ale podróż, która pozwala mi żyć pełnią emocji i wolności.”

📅 Szósta kartka z kalendarza „Nasze pasje – CZERWIEC:🎾Karol Gajewski

Dlaczego Tenis ? „ Ponieważ to niesamowita dyscyplina sportu, w której cały czas możesz się rozwijać, sprawdzać swoją wydolność i dawać z siebie coraz więcej!”