Co Was czeka na warsztatach?

Przydatna wiedza o użytkowaniu obrabiarek CNC – od podstaw po zaawansowane techniki.
Pokazy obróbki na żywo – będziemy omawiać technologie obróbki krok po kroku, abyście mogli poznać optymalne strategie produkcji.
Porady i bezpłatne konsultacje w zakresie serwisowania maszyn CNC oraz doboru narzędzi i technologii obróbki – nasz zespół doświadczonych pracowników działu serwisu oraz inżynierów aplikacji służy pomocą i odpowiedzią na Wasze pytania.

Nasi prowadzący to eksperci z szerokim doświadczeniem zarówno w dziale serwisu, jak i szkoleń, oraz inżynierowie aplikacji, którzy są gotowi podzielić się z Wami swoją wiedzą. Czekamy na Was na naszych warsztatach, gdzie razem zgłębimy tajniki obsługi obrabiarek CNC i odkryjemy nowe możliwości w obróbce materiałów!

Agenda

9:00 – 9:30 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW
9:30 – 9:45 POWITANIE GOŚCI I PRZEDSTAWIENIE IDEI AKADEMII CNC
9:45 – 11:30 UŻYTKOWANIE OBRABIAREK CNC

Omawiane na przykładzie pionowego centrum obróbczego TBI VC 1270 Smart Mill New Line (sterowanie Siemens 828D, zakres pracy X/Y/Z 1200 x 700 x 700 mm, obrabiarka wyposażona będzie w narzędzia YG-1 oraz chłodziwo polimerowe ZET-Chemie (ZET-VISCOWAS 43/8).

MODUŁ 1: POMIAR GEOMETRII

Omówienie norm PN-ISO dotyczących zagadnienia pomiaru geometrii.
Przyrządy kontrolno-pomiarowe.
Pokaz praktyczny pomiaru geometrii obrabiarki.

MODUŁ 2: JAK ZMIERZYĆ NARZĘDZIE ZA POMOCĄ SONDY I TRADYCYJNIE?

Zależność długości narzędzia względem długości sondy pomiarowej detalu.
Rodzaje sond pomiarowych.
Zasady pomiaru.
Błędy pomiarowe.
Pomiar sondą 3D Taster i Heidenhain.
Pomiary narzędzi.
Kalibracja długości sondy detalu do długości narzędzi.

11:30 – 11:45 PRZERWA KAWOWA
11:45 – 14:30 WARSZTATY TECHNOLOGICZNE YG-1

Pokaz praktyczny wykorzystania najnowszych strategii obróbki w zakresie frezowania narzędziami składanymi, monolitycznymi, frezowania gwintu, wiercenia i gwintowania – w tym obróbka szybkościowa, dynamiczna, plunging, peelmilling.

Optymalizacja procesu obróbki przez właściwy dobór narzędzi, wykorzystanie chłodzenia przez wrzeciono i środki zaradcze na najczęściej pojawiające się w trakcie obróbki problemy.
Pokaz przeprowadzany na narzędziach:
głowice 90° na płytki TPKT,
głowice High Feed ENMX,
frezy Titanox HPC,
frezy Alu-Power HPC Chip Breraker,
frezy V7 Plus Chip Splitter,
frezy K2 Multiple Helix.

MODUŁ 1:
Program obróbczy dla stal nierdzewna 316L wykorzystuje się głównie w przemyśle samochodowym, chemicznym, budowlanym, naftowym, petrochemicznym, w budowie maszyn, w elementach dekoracyjnych, w przemyśle spożywczym, lotnictwie, wyposażeniu elektronicznym oraz w przemyśle medycznym i farmaceutycznym.

MODUŁ 2:
Program obróbczy dla aluminium 7075 – Gatunek stosowany na formy rozdmuchowe, wtryskowe, formy na tworzywa piankowe, płyty, podstawy, głowice prowadzące i stemplowe w tłocznikach i wykrojnikach.

W PRZERWIE LUNCH DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW

MODUŁ 3:
Program obróbczy dla stal 1.2311 – Stal odpowiednia na wkładki i korpusy form wtryskowych, do przetwórstwa tworzyw sztucznych, na korpusy form ciśnieniowych i tłoczników.

14:30 ZAKOŃCZENIE WARSZTATÓW I LOSOWANIE NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW

Losowanie nagród:

zestawy promocyjne narzędzi YG-1 (zestaw Gwintowników Combo w powłoce TiN w wymiarach: M3; M4; M5; M6; M8; 10 i M12 wraz z wiertłami Gold-P HSSCo5 w średnicach pod gwintowniki zawarte w zestawie),
zestawów gadżetów TBI,
nagroda gwarantowana dla każdego uczestnika – 50% rabat na szkolenie w Akademii CNC w Grudziądzu. 

Pobierz agendę

Zgłoszenie na warsztaty jest bezpłatne, a formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie naszego partnera TBI Technology