Wszystkie końcówki są wykonane z mikroziarnistego węglika spiekanego (VHM) i stanowią modułowy system wymienny do uchwytów. Ten system mocowania usprawnia i znacząco skraca proces zmiany obróbki z profilowej na konturowanie. Do standardowej wymiany frezu promieniowego na frez walcowo-czołowy potrzeba ok. 10 min. W przypadku modułowej konstrukcji serii i-Smart skracamy ten czas dziewięciokrotnie – do ok. 1 min.

 

Uchwyty trzpieniowe do modułowego mocowania końcówek wymiennych są wykonane ze stali szybkotnącej i występują w dwóch odmianach: z walcowym lub stożkowym wyluzowaniem na chwycie. Dodatkowo oba trzpienie mocujące mają wewnętrzne doprowadzenie chłodzenia na wszystkie modułowe końcówki wymienne.

 

W końcówkach walcowo-czołowych zastosowano geometrię M-Helix (zmienne pochylenie linii śrubowej ostrzy skrawających), dzięki czemu tłumione są drgania narzędzia. Zastosowana powłoka zwiększa odporność na wysoką temperaturę oraz na ścieranie, co przekłada się na wydłużenie trwałości i żywotności narzędzi.

 

Strategie obróbkowe

Wymienne końcówki modułowe można stosować przy tworzeniu strategii półwykończeniowej lub wykończeniowej. W zależności od kształtu części roboczej końcówki nadają się do obróbki profilowej lub konturowej.

 

Zaststosowanie

Producent przewidział zastosowanie serii i-Smart do obróbki: stali ulepszonych (ok. HRC45), stali węglowych, stali stopowych i żeliwa.

 

Sposób użytkowania

Kroki 1 i 2: Czyszczenie
Proszę się upewnić, że przed montażem zostały usunięte zanieczyszczenia na łączonych powierzchniach (preferowane czyszczenie powietrzem).

 

Kroki 3 i 4: Montowanie zestawu
Wkręć ręcznie modułową końcówkę w uchwycie, a następnie dokręć dołączonym kluczem.

 

Kroki 5 i 6: Sprawdzenie
Upewnij się, że końcówka została poprawnie dokręcona.

Uwaga:
Proszę dokręcać śrubę z zalecanym przez producenta momentem. Zbyt duży moment może uszkodzić gwint.