Tym razem zajmijmy się wiertłami monolitycznymi VHM na wysokie posuwy tzw. Dream Drill High Feed. Wiertła te stosowane są przede wszystkim tam, gdzie jest produkcja masowa, wielkoseryjna, gdzie jest dużo otworów do wykonania.

Przy takim stałym obłożeniu produkcją konkretnych linii produkcyjnych lub poszczególnych centrów obróbczych potrzebne jest wysokowydajne narzędzie do wykonania otworów. Oczywiście wiertła trzy ostrzowe na wysokie posuwy dobieramy aplikacyjnie do konkretnych grup materiałowych, które są z powodzeniem obrabiane przez Dream Drill High Feed. Jednak zastosowanie wydajnego narzędzia na wysokie posuwy, wymusza na użytkowniku również posiadanie całego układ: maszyna, wrzeciono, oprawka, wiertło, detal, mocowanie detalu. To wszystko musi współgrać i być: sztywne, nie posiadać luzów, bez bicia, z odpowiednią mocą kW, z odpowiednią mocą ciśnienia podawanej emulsji olejowej i z odpowiedną mocą trzymania narzędzia i detali.
Widzimy wyraźnie, że już samo posiadanie wiertła na wysokie posuwy powoduje wymuszenie na użytkowniku, aby pozostałe składowe procesu: jak maszyny, oprawki i urządzenia mocujące również były na wysokim poziomie technicznego zaawansowania i sprawności.
    Przy zachowaniu takiego rygoru technologicznego, wiertła na wysokie posuwy Dream Drill High Feed odwzajemniają się:
•    zwiększonym posuwem podczas wiercenia,
•    zwiększoną trwałością stosowanych wierteł,
•    po zastosowaniu odpowiedniego ciśnienia dla emulsji olejowej w wewnętrznym chłodzeniu wiertła zachodzi wolniejsze nagrzewanie się narzędzia, wolniejsze tępienie ostrzy, lepsze i szybsze ewakuowanie wiórów z przestrzeni obróbczej.
Cechy charakterystyczne wierteł Dream Drill High Feed (jak pokazuję poniżej na zdjęciu), to trzy ostrza skrawające i trzy otwory wewnętrznego chłodzenia, które podają emulsje olejową na każde ostrze.


Kąt wierzchołkowy wiertła jest 140°, co zapewnia dużą wytrzymałość głównych krawędzi tnących. Kąt ten zapobiega również powstawaniu nadmiernych zadziorów / gratów w otworach przelotowych (w cienkich blachach).
Przykładem zwiększenia produktywności o 1,6 do góry, jest podniesienie wartości posuwu z mniejszej wartości dla wierteł dwu ostrzowych Vf = 1003 mm/min, na większą wartość posuwu jak dla wierteł trzy ostrzowych, gdzie Vf = 1600 mm/min.
Dzięki temu skróciliśmy czas wykonania jednego otworu. Przy produkcji masowej, powtarzalnej, mamy dużą szansę zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który możemy przeznaczyć na zwiększanie produkcji.

Zachęcam wszystkich do korzystania z nowoczesnych wierteł Dream Drill High Feed produkowanych przez YG – 1 oraz do stosowania ich do wysoko produktywnej powtarzalnej, średnio lub wielko seryjnej produkcji. Produkowane przez nas wiertła na wysokie posuwy wykonujemy w długościach
3 x D oraz 5 x D i oferujemy w pełnym zakresie wymiarów od Ø 5,0 do Ø 20,0 (stopniowane co 0,1 , 0,2  , lub 0,5 mm).

Poniżej film z wiercenia Dream Drill High Feed:

Parametry obróbki:

Wiertło Dream Drill High Feed DGR493100 d=10mm z=3
Materiał - Stal C45
Vc - 100m/min
f - 0,75 mm/obrót
Ap - 30mm
Ae - 10mm

 

Jeżeli macie dalsze pytania, jesteśmy do Waszej dyspozycji kontakt